O nás

BIO-PORT Europe, s.r.o.

Společnost BIO-PORT Europe s.r.o. byla založena Mrg. Ondřejem Hovorkou, Ph.D. v červnu roku 2010 jako obchodní společnost působící na českém a slovenském trhu. Předmětem činnosti byl prodej a servis laboratorní techniky a přístrojů především v oblasti buněčné biologie a zobrazovacích metod.
Základní kameny společnosti tak od počátku vzniku tvořily prodej průtokových cytometrů společnosti Apogee, které jako jediné přístroje na světě vynikají svojí schopností rozlišení nanočástic. Dále pak prodej monoklonálních protilátek, elisa kitů a dalšího unikátního spotřebního materiálu rakouské společnosti eBioscience. V neposlední řadě pak prodej  jedinečných plastových kultivačních misek se skleněným dnem společnosti Cellvis  určených pro všechny typy mikroskopů  v rutinním provozu biologických laboratoří i v biomedicínském výzkumu.

Díky ucelenému portfoliu produktů byla společnost BIO-PORT Europe roku 2012 certifikována ISO 9001:2008 certifikátem. Došlo i k masivnímu rozšíření portfolia o produktovou řadu molekulárně genetických metod, kde pro český a slovenský trh zastupujeme přední výrobce spotřebního materiálu JenaBioscience GmbH. a NZyTech Lda. V oblasti přístrojového vybavení molekulárně genetických metod se podařilo získat světového výrobce elektroforetických a gelově dokumentačních přístrojů a v neposlední řadě také i výrobce PCR přístrojů s teplotně specifickou stabilitou, která tak tvořila druhou ucelenou větev produktů společnosti BIO-PORT Europe.

Dosud největším rozmachem společnosti se stal rok 2017, kdy od ledna tohoto roku došlo k akvizici společnosti eBioscience se společností Thermo fisher Scientific a rozšíření tak stávajícího portfolia o celosvětově zajímavé produkty doplňující dosavadní portfolio produktů naší společnosti.

Bližší informace o zastupovaných výrobcích a produktech naleznete v sekci oboru činnosti rozdělených do jednotlivých kategorií nebo přímo na záložce „partneři“.

NÁŠ TÝM